23 09 2008

Balıkla gelen mutluluk

Araştırmayı yapan ekip, kanlarında omega-3 yağ asitleri az olan insanların olumsuz düşünceye daha yatkın olduklarını, çok olanların ise daha eğlenceli ve pozitif olduklarını belirledi.  

Pittsburgh Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, somon balığı gibi yağlı balıklarda bulunan omega-3 yağ asitleri, beynin hislerle ilgili bölümünü olumlu etkiliyor .  

Somon çiğ köfte ilk kez Food Product Fuarı'nda!


Soğuk denizleri seven ve içerdiği Omega-3 yağ asitleri, B-6 vitamini bakımından çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinde önemli bir kaynak olan somon balığından çiğ köfte ve döner yapılması fikrini geliştiren Alarko, Norveç'in dünyaca ünlü ve güvenilir balık firması Hallvard Leröy ile ortak. 

Somon çiğ köfte ve somon dönerin ilk kez ANFAŞ Food Product Fuarı'nda tanıtıldığını belirten Leyla Alaton şunları söylemiş:

Biliyorsunuz Antalya bölgesindeki aşçılar en iyileri, en tanınmışları ve en zor aşçıları. Somonlu çiğ köfteyi tadınca inanamadılar ve şaşırdılar.

Somon çiğ köfte ve somon dönerin yurtdışındaki fuarlarda tanıtımı olacak mı?sorusunu ise şöyle cevaplamiş:

'Brüksel'de dünyanın en büyük balık Fuarı düzenleniyor her sene Nisan ayında. Ve biz her sene ortağımız Leröy ile balık standında bulunuyoruz. Ben de katılıyorum bu fuara. Norveçli ortağımızla siz gelmeden önce bu konuyu konuşuyorduk. Muhakkak oraya da hem çiğ köfteyi hem de döneri götüreceğiz.'

 


0
0
0
Yorum Yaz