24 12 2008

Bursa'ya yılın ilk karı düştü

Sabah gelen uludağdan gelen  habere göre :).......
arkadaşlar sabah 7:30 itibariyle Bursa Uludağ kar kalınlığı 70 cm resmi rakkam yaşadık , ama hafta sonu içinde kar yağışı devam ediyor
perşembe ve cuma açık hava var sadece herkese iyi eğlenceler
28 Aralık pazar Uludağ'da görüşmek üzere
        (kar tutkunları)
 Photobucket
 
 28 Aralık 2008 Haraket Günü Birlik Uludağ 2. BÖLGE...

Ski Pass + Sucuk Ekmek + Ulaşım

Nakit Ödeme              : 110 Ytl

Araç Kalkış Noktaları ve Saatleri
Photobucket
İncirli Boyner Önü              : 04:00
Harbiye Açık Hava Tiy. Önü : 04:30
Kadıköy Evlendirme Dairesi   : 04:45

Rezervasyon
Şişman Usta
0530 512 05 10
0532 361 69 35
0212 291 09 06
Photobucket

 

 
 


BURSA'DA KAR YAĞIŞI EN ÇOK ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

   
Bursa'da dün gece başlayan kar yağışı, kentin üst kesimlerini beyazlara bürürken, yağışa en çok çocuklar sevindi.

Dün gece başlayan kar yağışı aralıklarla devam etti. Kentin üst kesimlerinde kar kalınlığı 5-6 santimetreye ulaşırken, kış turizm merkezlerinden Uludağ'da ise kar kalınlığının 25 santimetreyi aştığı, bugün ve yarın aralıklarla kar yağışının beklendiği bildirildi. Uludağ'ın eteklerindeki semtlerde de kar vatandaşlara zor anlar yaşattı. Çocuklar ise kar yağışına çok sevindi. Okuldaki teneffüs esnasında çocuk parkında oyun oynayıp kar topu savaşı yapan çocuklar, keyifli anlar yaşadı. Evlerindeki sobalarında odun yakanlar ise bahçeye çıkıp yakacak hazırladı.

Öte yandan, Karayolları ekipleri de Uludağ yolunun kapanmaması için sürekli küreme çalışması yaptı. Zaman zaman ekipler tuzlama çalışması da yaparken, jandarma görevlileri 8. kilometreden itibaren araç sürücülerine zincir taktırdı.

Meteoroloji yetkilileri hava sıcaklığının Uludağ'da eksi 11 derece olduğunu, kar kalınlığının 25 santimetre olduğu zirvede bugün ve yarın da aralıklarla kar yağışı beklendiğini açıkladı. Uludağ'da sis nedeniyle görüş mesafesinin 200 metre civarında olduğu ifade edildi.

 

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığının 70 santimetreye ulaştığı bildirildi.

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, ''oteller bölgesi''nde son yağışlarla birlikte kar kalınlığı, 70 santimetreyi buldu.

Hava sıcaklığının eksi 9 derece olarak ölçüldüğü Uludağ'da tipi şeklinde yağan kar yüzünden görüş mesafesinin 150 metreye kadar düştüğü bildirildi. Uludağ'da gün boyunca kar yağışı bekleniyor.

-BURSA BEYAZA BÜRÜNDÜ-

Bursa kent merkezi de sabahın erken saatlerinden itibaren beyaza büründü. Kent merkezinde 2 santimetre olarak ölçülen kar kalınlığının, yüksek kesimlerde daha da arttığı bildirildi.

Tipi şeklinde yağan kar nedeniyle trafik zaman zaman aksarken, araçların kayması ve tedbirsiz yola çıkılması yüzünden çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Öte yandan, Bursa'yı çevre illere bağlayan kara yollarında kar yağışının sürdüğü, ancak trafik akışında herhangi bir sorun bulunmadığı öğrenildi. Ekiplerin, olası sorun yaratabilecek noktalarda hazır bekletildiği bildirildi.


İl Özel İdaresi yetkilileri de şu ana kadar kapalı bir köy yolu bulunmadığını kaydetti
 
 


 
 

0
0
0
Yorum Yaz