12 02 2010

BURSEV KURUMSALLAŞIYOR

Başkan Dilek Köseoğlu yönetiminde gerçekleştirilen BURSEV’in aylık toplantısında kurumsallaşma çalışmalarına hız verilmesi kararlaştırıldı.

Bursa Sağlık Eğitim Vakfı’nın (BURSEV) 2010 faaliyet programını açıkladığı toplantıya üyelerin ilgisi yoğundu. Toplantıda çalışma komiteleri oluşturulurken, gündem maddeleri arasında stratejik kararların alınması ve kurumsallaşma çalışmalarına hız verilmesi de bulunuyordu. BURSEV Başkanı Dilek Köseoğlu toplantıda yaptığı konuşmada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere de değindi. Köseoğlu, 6 Mart’ta Bursa’daki beş kadın derneğinin birarada gerçekleştireceği bir balo yapılacağını vurgularken bu balonun gerek dernek üyeleri, gerek Bursalılardan büyük ilgi göreceğine inandıklarını kaydetti. Köseoğlu ayrıca her ayın ikinci perşembesi düzenledikleri toplantılara da yalnızca üyelerin değil Bursalı duyarlı vatandaşların da katılabileceğini söyledi. Vakfın amacını gençlere eğitim konusunda destek olmak, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak ve sağlıkla ilgili sosyal sorumluluk projeleri üreterek bunları yaşama geçirmek şeklinde özetleyen BURSEV Başkanı Köseoğlu, herkese açık olduğunun altını çizdiği aylık toplantılarında küçük de olsa bu faaliyetler için katkı sağlandığını ifade etti. Köseoğlu, BURSEV’le ilgili detaylı bilginin “bursev.org” internet sitesinden alınabileceğini vurguladı.
1997 yılında eğitim ve sağlık alanında çağdaş toplum yaratacak bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmak, ihtiyacı olan kişi, sağlık ve eğitim kuruluşlarına karşılıksız yardım edebilmek amacıyla 14 gönüllü tarafından Bursa’da kurulan BURSEV, bugün yoğun olarak devam ettiği çalışmalarıyla daha geniş kitlelere ulaşmak için projeler oluştururken; konser, kermes ve yemekler düzenleyerek vakfa gelir sağlıyor. BURSEV, 2010’da Dilek Köseoğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu Üyeleri Asuman Taşçı, Nurten Erden, Kadriye Avcı ve Zekiye Gürakın’la faaliyet gösteriyor. Yönetim Kurulu yedek üyeleri de Yasemin Aykut, Huri Aykut, Nuray Çohan, Şehnaz Bademoğlu ve Nurdan Sarıca Bağcı isimlerinden oluşuyor.

bursav

0
0
0
Yorum Yaz