26 10 2009

Domuz gribine karşı doğal önlemler

beta glukan:Tam buğday ekmeğinin kabuğunun altında bulabileceğimiz bir maddedir.

çinko(zinc) preparatı kabak çekirdeğinde bulabilceğimiz doğal bir bağışıklık ve direnç kaynağıdır.Kabuklu deniz ürünlerinde de bulunmaktadır.

ester_C:günde 200 mg alınması gereken bir vitamindir.Bu miktarı günün belirli zaman dilimlerinde tüketilmelidir.Tüm narenciye,kivi ve taze yeşil sebzelerden elde edebileceğimiz bu vitamini zaman salınımlı tabletler halinde eczanelerde de bulabiliriz.

ekinezya bitkisi:15_20 gün den fazla tüketilmesi yarardan çok zarar verebilir.

umca bitkisi:Solusyonlarını kullanmakta yarar sağlayacaktır.

Ayrıca soframızdan soğan ve sarımsağı eksik etmememiz gerektiğini de vurgulayalım.Sarımsak çok iyi bir antibiyotik kadar değer taşımaktadır.İlla ki çğnemeniz de gerkmiyor tane şekline bir sıvı ile yutabilirsiniz.Örneğin;süt ile biraz haşlayıp tanelerini yutabilirseniz mide rahatsızlığınızı da arttırmayacaktır.

Karanfil ise o kadar iyi bir antiseptiktir ki;eğer karşınızdaki insanın sağlığından şüpheli iseniz hemen bir karanfil tanesi çiğneyebilirsiniz.Böylelikle ağzınız içersinde bir dezenfekte sağlamış olursunuz.

Şu bitkileri de kaynatıp beraberce içebilirsiniz:

kök zencefil,hibiskus,ekinezya,ıhlamur,karanfil,kuşburnu

Okaliptus ile de buğu yapabilirsiniz.Eskiden annelerimizin yaptığı gibi buharını içinize çekebilirsiniz.Eczane ya da aktarlarda okaliptus yağı satılmaktadır.Kaynayan suya 4_5 damla damlatmanız kafidir.

0
0
0
Yorum Yaz