13 02 2010

Okuyucudan gelenler

Bugün günlüğümü açtığımda birisinden gelen ve benden onay bekleyen bir yazı ve reklamla karşılaştım .Salvia divinorum adında bir bitkiyi reklam olarak bloğumda kullanmak istiyordu.Yazı ingilizce olarak postalanmıştı

Böyle bir yazıyı ne reklam olsun diye ne de yorum olarak asla yayınlayamazdım.Normal bir adaçayı tanıtımı olsa başım üstüne ...işte size salvia divinorum hakkında bir kaç yorum ve bilgi buyrun....

Salvia divinorum Salvia divinorum sarmaşık türü bitki. Salvia Divinorum Meksika'nın, Oaxaca Sierra Mazateca bölgesinde doğal olarak bulunan entojenik bir bitkidir. Bilinç değiştirici özellikleri nedeniyle Mazatec şamanları tarafından iyileştirme ve evreni keşif amaçlı olarak yüzyıllarca kullanılmaktadır.

Salvia divinorum sarmaşık türü bitki. Salvia Divinorum Meksika'nın, Oaxaca Sierra Mazateca bölgesinde doğal olarak bulunan entojenik bir bitkidir. Bilinç değiştirici özellikleri nedeniyle Mazatec şamanları tarafından iyileştirme ve evreni keşif amaçlı olarak yüzyıllarca kullanılmaktadır. Kullanım kökeni Aztec yerlilerine ve daha öncesine dek gider. Salvia divinorum temel etken madde olarak Salvinorin A içerir ve kullanımı dozajına bağlı olarak halüsünasyon görmeye yol açar.

Kahin'in adaçayı Salvia divinorum çılgınlığı büyüyor! Yüzlerce genç bu bitkiden içip deneyimlerini video görüntüsü haline getiriyor ve YouTube aracılığıyla başkalarıyla paylaşıyor.  

Eğlenceli diyenleri anlayamıyorum. Bu bitki eğlence için içilen bir bitki olmayıp sizi hayatınızın kabusuna sürükleyebilir. Shamanlar bile bunu içmek için 1 ay kadar kendilerini hazırlıyorlar. Zira içtikten sonra nereye gideceğiniz yada "NE" olacağınız hiç belli değil. Çok güzel bir bahçeyede gidebilirsiniz yada hücrelerinizden biri olup "Ben hücrem değilim ben gerçek benim diyerek" kendinizle savaşmaya başlayabilirsiniz. Gözleriniz kapansa bile açık zannedip kendinizin aslında gözkapağınızın dış tarafı olduğunuzu ve en azından poponuz olmadığınızı düşünerek dua etmeye başlayabilirsiniz. Arkaplanda var olan sesler sizi bambaşka bir ülkeye götürebilir yada o seslerin aslında siz olduğunuzu sanıp yakında susacağınızı düşünürsünüz. En kötüsü ise zaman kavramının tamamen yok olması ve eğer siz bu zamansızlıkta kendinizi kapı tokmağı yada dolma sanarsanız kendinize gelene kadar bunun bir ömür yaşanmışlık hissi vermesi size bolca küfrettirir.

İlk 2 deneyimimde gayet güzel bir ülkede olmama rağmen son deneyimimde gözkapağımın dış derisi olduğumu düşünmem ve kuş sesi olarak havada dolaşmam beni epeyce bir ürküttü ve 2 saat boyunca milyon tane küfür etmeme neden oldu :))

Denemek istiyorsanız siz bilirsiniz ancak ben şu andan itibaren kendi hayatımda bu konuyu kapattım. Shaman olmayacağıma göre en güzeli normal adaçayı içmek :)))

Kaira   5 gün önce  

Burda "yasal" diyenler olmuş cevap veriyorum

"YARRAĞIMI YASAL" götünüzden element uydurmayın. gidin bir narkotiğe diyin bakayım ben salvia takılıyorum yasal diye.

luchifer   24 Ocak 2010 23:59 

 sonuncu da beni çocukluğuma götüren halojen'

salvianoid.com hacu' 15-20 günde elinde

murdererORvictim   17 Ocak 2010 23:35  

 sivi halinde de satilir.otun etkisi 5 dakika iken sivi salvianin etkisi 2 saate kadar cikabilir. Jagermeister   09 Ocak 2010 15:57

 tc. de serbest daha narko uyanmamış işi uyanana kadar tedarik edilir ben abd den istedim kuzey karolayn dan geldi 20 gün içinde elime ulaştı kredi kartı ile sipariş verdim....

akrepromeo   09 Ocak 2010 15:50     


ewet denedim bir kere dumanı aldım arkadaşım 10 kadar sayıp dumanı bırakmamı söyledi 40 x idi aldığım salvia içimden 6-7 gibi birşey hatırlıyorum o ne demekse 6-7 sonra birşeyin ayaklarımdan boğazıma kadar girdiğini hissettim sonramı sonrası yok geçmiş yok gelecek yok zaman var an var! zamanmı? o neki? ne neki? ben! benmi? ben kimim! ne kimi! kim ne? ben neyim? ney neki? peki! neki ne? ne! ne? allah allah bir çizgi var hayat! adı hayatsa karşımda algılayamadığım sonradan ise hayat olarak öğrendiğim birşeyler var ve de ben çizginin tam ortasındayım karşımdaki hayata geçmek istiyorum çizgini öteki tarafı karanlık ölüm galiba! ama ölüm neki! aman allahım geçemiyorum bir türlü ama geçmem lazım ama geçersem ne olacakki? ama olsun yinede geçmem lazım görüntüler tamamen matrix etlerim soyuluyor yere döküldü! olamaz! geri giydiriliyor etlerim ve derim ewet ewet yaşasın sonunda hayat denilen şeye geçtim ! peki şimdi ne olacak ? bilmiyorum ama geçtiğim için çok mutluyum sonra hayat tamamen kedsik kesik olarak dilimlenmiş ve dilimler genişlemeye başladı ve hayat tamamen kendine geldi yaşadıklarım anlatılacak bişe değil yaşamak gerek yoksa kelimeler yetersiz ve sonuç: birdaha denersem neyim arkadaşlarıma benden uzak durun dediğimi ordan ayrıldığımı hatırlıyorum aradan 2 ay geçmesine rağmen hala o yaşadıklarımın ne olduğunu anlayamadım ve çözemedim yaşananlar tamamen gerçekti sanki olay böle bişe tavsiyem denemeyin gerek yok.....:))

VERY BAD Trip with Salvia X40 - The funniest videos clips are here

 

 Adaçayı (salvia officinalis)  faydaları ise: 

adacayı

Ballıbabagillerden; özellikle Akdeniz bölgesinde yetişen ıtırlı bir bitkidir.
Menekşeye benzeyen çiçekleri haziran, temmuz aylarında açar. Yaprakları uzun, kenarları tırtıllı, beyazımsı yeşil renktedir. Hafif kafuru kokusu vardır. Çiçek açtığı zaman toplanıp, kurutulur.
Faydası : Mide va bağırsak gazlarını giderir. Mide bulantısını keser. Hazım sisteminin düzenli çalışmasınısağlar. Boğaz, bademcik ve dişeti iltihaplarını giderir. Göğsü yumuşatır. Astımdaki sıkıntıları geçirir. İdrar ve tersöktürür. Banyo suyuna katılıp yıkanılırsa; zindelik verir. Günde, 3 kahve fincanından fazla içilmemelidir.

Salvia divinorum bitkisi ise nane  cinsi ve Meksika da Mazetek yerli bölgesinde yetişen güya kutsal saydıkları bir bitkidir.Ancak bu bitki korkutucu  zihinsel değişikliklere yol açıyormuş.

15 mg bile ciğerlere çekildiğinde boyut değiştiriyormuşsunuz.

Esas dikkat cekmek istediğim konu ise şu:

Bu bitkiyi şamanizm adı altında rahatlatıcı diyerek ülkemizde yaymaya çalışıyorlar .Efendim herbal etkisi varmış da ,rahatlatırmış da doğalmış da laf laf laf.....  Kahinin adaçayı diye  yutturuyorlar millete .

İngiltere'de yasal olan bitkinin gramı 3 dolara satılıyor. ABD İlaç Ajansı bu bitkiyi, 'endişe verici ilaçlar' listesine koydu. Avustralya, Belçika, Almanya ve başka ülkelerde yasa dışı.

  Zehirli olmadığı ve bağımlılık yaratmadığı düşünülüyor. Ancak, güçlü psikolojik etkileri daha önce Brett Chidester adlı Amerikalı bir gencin intiharıyla ilişkilendirilmişti. 17 yaşındaki Delaware'li genç evlerinin garajında karbon monoksit zehirlenmesinden ölmüştü. Otopsi raporunda, salvianın ölüme katkı sunan bir faktör olduğu belirtilmişti.  

Londra'daki St George Üniversitesi'nden Dr. Ken Checinski, "Yasal olması zarar vermeyeceği anlamına gelmiyor. Amfetamin tarzı maddeler içeriyor. Bu kalp atışını ve kan basıncını artırabilir ve uç vakalarda psikozlu tepkilere yol açabilir" diyor.

  


G Man | MySpace Video

 Uyan türkiye  uyumaa..............................................................

0
0
0
Yorum Yaz