05 12 2010

TÜRKİYE’NİN İLK MODERN VE DEV AKVARYUMU TURKUAZOO

Dünyanın dört bir yanından getirilen su altı canlılarıyla tanışma imkânı sağlayan Turkuazoo, ziyaretçilerine daha önce yaşamadıkları unutulmaz bir deneyim sunuyor. 

 

Turkuazoo’nun içinde farklı temalara sahip 29 ayrı akvaryum bulunuyor. Yağmur ormanları temasıyla süslenmiş yemyeşil bir koridorda Amazonlardan ve Vietnam’daki Mekong nehrinden gelen tatlı su canlıları yer alıyor.

Tuzlu su canlıları ise Akdeniz, Karadeniz, Tropikal Türler, Deniz Mağaraları gibi farklı konseptlerde yan yana sıralanan akvaryumlarda görülebiliyor. Turkuazoo’da yer alan 29 akvaryumun, 5 milyon litre su ile doldurulan en büyüğünün içinden 80 metre uzunluğunda akrilik bir sualtı tüneli geçiyor. Ayrıca 270 derecelik su altı görüş açısına sahip devasa gözlem salonu, akvaryumun tüm görkemini gözler önüne seriyor.

Köpekbalıklarıyla dalmak ister misiniz!
Turkuazoo ziyaretçilerinin yaşayacağı en ilginç deneyimlerden biri de yüzlerce türde deniz canlısının arasına dalmak ve hatta köpekbalıklarıyla özel dalışlar yapmak olacak. Turkuazoo bu dalış programları için Şişli Sualtı Sporları Kulübü ile işbirliği yapıyor.

Eğitim programlarıyla çevre bilincine katkı yapılıyor
Turkuazoo, öğrencilere yönelik hazırlanan eğitim programlarıyla ülkemizdeki çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Anaokulu ve İlkokul öğrencileri için Turkuazoo eğitmenlerinin eşliğinde yürütülecek olan, müfredatla uyumlu sunumlar ve eğlenceli aktivitelerden oluşan eğitim programları, öğrencilere yeni bir dünyanın kapılarını açacak.

Akvaryum yatırımı ve işletmeleri konusunda faaliyet gösteren Global Aquarium firmasının Türkiye temsilcisi İstanbul Sualtı Dünyası A.Ş. tarafından işletilen; inşaatı ve tasarımı, Singapur’dan Edinburg’a dünyanın çeşitli yerlerinde 21 dev akvaryum kurulumunu gerçekleştiren, Yeni Zelanda kökenli Marinescape firması tarafından yapılan Turkuazoo’nun yılda 1 milyon kişi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.
Turkuazoo’nun giriş fiyatları ise şöyle: Yetişkinler 26 TL karşılığında akvaryumu ziyaret edebilirken; öğrenciler, 65 yaş üstündeki misafirler ve 4-16 yaş arasındaki çocuklar 19 TL karşılığında Turkuazoo’yu gezebiliyor. İki çocuklu dört kişilik bir aileden ise 79 TL talep ediliyor.


Turkuazoo hafta içi 10:00- 19:00, hafta sonu ve tatil günlerinde ise 10:00- 20:00 saatlerinde açık ...

0
0
0
Yorum Yaz