16 08 2010

Zeynep Dizdar – Hayat Benim Elimde – 2010

Zeynep Dizdar – Hayat Benim Elimde – 2010 – Albümü Dinle

 

indir

14 Temmuz 1976, İstanbul doğumlu olan Zeynep Dizdar, ilk albümü Yolun Açık Ola ile 1998 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı. Albümdeki Vazgeç Gönül adlı şarkısı ile o yıllarda radyo ve müzik listelerinde ilk sıralara yerleşen Zeynep Dizdar, bu şarkı ve albümle birlikte müzik otoritelerinden de tam not aldı. Müzisyen ve yorumcu kimliğini “Yolun Açık Ola” ile birlikte ispatlayan Zeynep Dizdar, bu çıkışın ardından müzik dünyasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 8 yıl gibi uzun bir süre ara vermek zorunda kalan sanatçı daha sonra 2005 yılında ikinci stüdyo albümü “İlle De Sen”i çıkardı ve bu albümün çıkış parçası “Zehir Gibi” ile tekrar dikkatleri çekmeyi başardı. Albüm genel olarak başarılı olarak sanatçının tekrar ön planda olmasına yardımcı oldu.

İyi bir vokal olmasının yanı sıra çok da iyi bir besteci olan Zeynep Dizdar, 2007 yılında Reyhan Karaca ‘nın “İmza” albümü için sözü ve müziği kendisine ait olan “Heves” isimli şarkıyı verdi.

Sanatçı son olarak 2008 yılının yaz aylarında Erol Köse etiketli 3.albümü “Sana Güvenmiyorum” ile sevenleriyle buluştu ve oldukça büyük bir çıkış yakaladı. Aşkın büyüsü isimli single çalışmasıyla edo muzik adı altında ilk single calışmasını piyasaya sürdü.

0
0
0
Yorum Yaz